MAITAKE - Trsovnica lupeňovitá sušená - 100g Zväčšiť

MAITAKE, Trsovnica lupeňovitá - sušené celé huby - 100g

8594167650113

Maitake - Trsovnica lupeňovitá (Grifola frondoza) podporuje imunitu, detoxikuje pečeň, normalizuje látkovú výmenu, znižuje krvný tlak a hladinu cukru. Veľmi účinná je Maitake pri liečbe rakoviny pre svoje metastatické vlastnosti. Stimuluje imunitný systém celkovo, ako aj imunitný systém buniek pacientov s nádorovým ...

Viac detailov

5 položky

na sklade

CZK 199.00 s DPH

Detaily

Maitake sušené celé huby - 100 g

Maitake sušené celé huby - 100 g

Složení

1 tableta (0,25g) obsahuje : Extrakt houby Shiitake 0,15g; kyselina askorbová 0,01g; přídatné látky 0,09g: bramborový škrob, mikro-krystalická celulóza, laktóza, stearan vápníku.

Zpátky nahoru

Slovenský názov

Húževnatec jedlý

Späť hore

Polska nazwa

Twardnik japoński

Powrót do góry

 

Popis

Shiitake - Húževnatec jedlý (Lentinula edodes) - léčivá houba rostoucí ve vlhkých subtropických lesích jihovýchodní Asie, hlavně Japonska a Číny, kde je též nazývána "Houbou dlouhověkosti" nebo "Elixírem života" pro množství svých léčivých vlastností, které jsou na Dálném východě využívány již po staletí.

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

Shiitake je zajímavá houba, která je velmi léčivá, např. proti chřipkovému viru A a také při různých sarkomech, např. E 120, má silné protirakoviné účinky.

Snižuje krevní tlak a cholesterol, přispívá ke zvýšení fyzické a duševní výkonnosti, psychického stavu a libida u obou pohlaví.

Shiitake je velmi vhodná pro léčení nemocí horních cest dýchacích, při špatném krevním oběhu, potížích s játry, při vyčerpání a slabosti.

Stimuluje a posiluje imunitní systém, má anti-bakteriální a anti-virové vlastnosti (účinná i proti viru HIV).

Zvyšuje odolnost proti virům jako je encefalitida, obrna, spalničky a jiným virovým a bakteriálním infekcím. Ne nadarmo je přezdívaná jako "virový zabiják".

Shiitake také prokazatelně snižuje shlukování krevních destiček.

Ve východní medicíně je přirovnávána pro své adaptogenní vlastnosti k Žen-šenu.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Houba Shiitake je zdrojem esenciálních aminokyselin, makro a mikroelementů, polysacharidů, vitaminu B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), vitaminu D a houbových fytoncytů. Obsah bílkovin v plodnicích je srovnatelný s obsahem bílkovin v drůbežím, vepřovém a hovězím mase, ale současně je obsah tuků podstatně nižší než v mase, zatímco obsahem vlákniny Shiitake maso značně převyšuje.

Shiitake obsahuje nejvíce draslíku, železa, fosforu a vitaminů B a D ze všech druhů potravin. Navíc vysoký obsah ergosterolu v čerstvých plodnicích Shiitake se sušením mění na vitamin D2 vlivem slunečního záření.

Lentinan je sloučenina (polysacharid) izolovaná z houby Shiitake a je používána jako intravenózní anti-rakovinová látka. Je účinná zejména při léčbě rakoviny žaludku, jater, slinivky, plic, tlustého střeva a konečníku. Stimuluje tvorbu pomocných T-lymfocytů, které rovněž zvyšují účinnost makrofágů schopných pohlcovat cizorodé materiály a tudíž mají silné protinádorové působení a zastavují destrukční činnost virů. AHCC je α-glukan, který má antioxidační účinky a je také používán u pacientů s rakovinou. Shiitake také chrání játra a pomáhá regeneraci a ozdravení jater právě díky látce betaglukan.

Betaglukan je unikátní, přírodní, komplexní polysacharid schopen podporovat obranné reakce organismu proti baktériám a parazitům. Aktivuje makrofágy k odstraňování buněk poškozených radiací, funguje jako silný antioxidant odvádějící všechny škodlivé látky z těla. Zabezpečuje dokonalou detoxikaci organismu. Betaglukan dále zlepšuje krvetvorbu, snižuje cholesterol, normalizuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje regeneraci, produkuje protilátky zaměřené na nádorové buňky.

Eritadenin je látka z houby Shiitake, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi a podílí se na snižování krevního tlaku.

Obsahuje: bílkoviny, aminokyseliny (albumin, leucin, lysin, prolamin,...), vitaminy skupiny B, minerální látky (vápník, železo, fosfor, zinek, ...) polysacharidy, mastné kyseliny (linolenová, steroly, ...)  

Použití: Vynikající výsledky při léčbě jater (cirhóza, hepatitida) a trávicího systému (léčba žaludečních vředů). Houba dodává sílu a posiluje imunitní systém člověka. Zlepšuje psychický stav a nabudí sexuální sílu u obou pohlavích. Doporučuje se užívat při skleróze, syndromu chronické únavy, cukrovce, snižuje hladinu cholesterolu, je to významný zdroj vitaminů D, má protinádorové, anti-virové účinky a používá se jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny.

Zpátky nahoru

Vlastnosti

Adaptogenní, protinádorové, antikoagulační, antibakteriální a antivirové

Zpátky nahoru

Doporučuje se při

 • ke zvýšení fyzické a duševní výkonnosti, současně psychického stavu a libida u obou pohlaví
 • k rychlejšímu zotavení a nastartování organismu
 • ke zlepšení funkce jater
 • snížení hladinu cholesterolu
 • napomáhá při únavě a posílení energetického systému
 • má protinádorové, anti-virové účinky a používá se jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny

Nápomáhá při léčbě těchto nemocí

 • tuberkulóza
 • bronchitida
 • chřipka
 • skleroza
 • syndrom chronické únavy
 • cukrovka

Zpátky nahoru

 

Užívání a dávkování

3x denně 1 tableta mezi jídlem nebo při jídle.

Doporučuje se užívání 1-2 měsíce a dvě až tři kúry za rok.

Účinek kúry s časem roste.

Zpátky nahoru

Vedlejší účinky

Není určena dětem. Nevhodná pro těhotné a kojící ženy.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

 

Recenzie

Napíšte svoj názor na tento tovar

MAITAKE, Trsovnica lupeňovitá - sušené celé huby - 100g

MAITAKE, Trsovnica lupeňovitá - sušené celé huby - 100g

Maitake - Trsovnica lupeňovitá (Grifola frondoza) podporuje imunitu, detoxikuje pečeň, normalizuje látkovú výmenu, znižuje krvný tlak a hladinu cukru. Veľmi účinná je Maitake pri liečbe rakoviny pre svoje metastatické vlastnosti. Stimuluje imunitný systém celkovo, ako aj imunitný systém buniek pacientov s nádorovým ...

6 iných výrobkov v rovnakej kategórii: