Eukaliptus właściwy nalewka - 25 ml Zobacz większe

Eukaliptus właściwy nalewka - 25 ml

4820135260058

Eukaliptus nalewka ma dezynfekujący pomaga przezwyciężyć łatwiej objawy przeziębienia. Korzystny wpływ na oskrzela, zwłaszcza podczas kaszlu, promuje normalne oddychanie. To pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów i mięśni ...

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

w magazynie

Ostatnie egzemplarze!

CZK 39.00 brutto

Więcej informacji

Nalewka eukaliptusa - 25 ml

Nalewka eukaliptusa - 25 ml

Složení

Extrakt z listů Eukalyptu v 70% alkoholu v poměru 1:4

Zpátky nahoru

Slovenský názov

Eukalyptová tinktúra

Späť hore

Polska nazwa

Nalewka eukaliptusa

Powrót do góry

 

Popis

Eucalyptus-Blahovičník - stálezelený strom dosahující výšky od 10 metrů až po ty nejvyšší i 90 metrů - pochází z australských savan, patří do stejné čeledi jako myrta a dnes je uměle pěstován v tropických a teplých oblastech celého světa, například v Jižní i Severní Americe a Africe.

Do Evropy se dostal až v 19. století a je zde pěstován na jihu Řecka a ostrově Kréta, v Itálii na většině jihu státu, Sardinii a Sicílii, ve Španělsku a Portugalsku a to pro aromatické látky obsažené ve svých listech, známé svými účinky na dýchací ústrojí (silice eukalyptolu). 

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

Eukalypt má příznivé účinky na lidské zdraví, má antiseptické účinky a podporuje procesy hojení. Eukalyptová tinktura má dezinfekčními účinky, pomáhá snadněji překonávat příznaky nachlazení. Blahodárně působí na průdušky, zejména při kašli, podporuje normální dýchání.
Silice působí i proti některým virům, jako jsou spalničky, spála či herpes a také proti křečím. Eukalyptus má i antiseptický účinek, používá se proto na rány. Dále snižuje horečku a dokáže pomoci při bolestech hlavy i migrénách.
Pomáhá udržovat normální hladinu krevního cukru. Přispívá k udržování zdravých kloubů a svalů. Ve formě mastí ulevuje od revmatických bolestí.
Kromě svých dezinfekčních účinků chrání i proti vzniku nejrůznějších viróz, uvolňuje hleny, pomáhá při nachlazení. Výborně funguje jako antiseptické kloktadlo, lehce znecitlivuje a dezinfikuje. Eukalyptová tinktura se používá i jako povzbuzující prostředek.
Veterináři používají eukalyptovou tinkturu jako lék pro koně, když dostanou chřipku. Psi ho dostávají jako dezinfekci proti psince.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Silice eukalyptolu (cineolu), taniny, aldehydy, hořká pryskyřice.

Zpátky nahoru

Vlastnosti

Protizánětlivé, dezinfekční, protiparazitické, antibakteriální prostředek a užívá se při infekcích a průduškových obtížích. Působí hřejivě a má uklidňující účinky při revmatických bolestech.

Zpátky nahoru

Doporučuje se při

  • kašli
  • podporuje normální dýchání
  • pomáhá udržovat normální hladinu krevního cukru
  • přispívá k udržování zdravých kloubů a svalů
  • chrání i proti vzniku nejrůznějších viróz
  • uvolňuje hleny
  • pomáhá při nachlazení

Zpátky nahoru

 

Užívání a dávkování

VNITŘNĚ
15–30 kapek 3x denně po jídle.
Denní dávka 60 kapek odpovídá 400 mg sušeného listu eukalyptu.

INHALACE

Nejlepší způsob, jak dosáhnout maximálních účinků eukalyptu, je inhalace. Eukalyptová tinktura při inhalaci dokonale pročistí a osvěží nosní dutiny, působí blahodárně i na lidskou psychiku. Eukalyptová tinktura potlačuje návaly úzkosti, panický strach a působí proti depresi. Uvolňuje nejen psychické bloky, ale odbourává i fyzické vyčerpání. 

Inhalujte eukalyptovou tinkturu, bude se vám lépe dýchat a preventivně se ochráníte před chřipkou. Do mísy dejte 2 litry horké vody, eukalyptovou tinkturu (3-5 kapek). Pod ručníkem vdechujte páru. Bude se vám lépe dýchat.

KOUPELE
Nakapejte si pár kapek eukalyptové tinktury do horké koupele. Brzy ucítíte vzpruhu a energii. Zlepší se vám nálada.

MASÁŽNÍ OLEJ
10 - 20 kapek eukalyptové tinktury smíchejte s 10 - 20 kapkami rozmarýnového oleje a nařeďte 20 ml léčivého oleje z chaluhy bublinaté a používejte při revmatických nebo artritických bolestech.

KLOKTADLO
10 – 15 kapek v 2 dcl vody. Kloktat několikrát denně. 

Zpátky nahoru

Vedlejší účinky

Eukalyptová tinktura není vhodná pro astmatiky a pro malé děti.

Při zevním užití nevykazuje žádné nežádoucí účinky.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

 

Opinie

Write a review (in English only, please)

Eukaliptus właściwy nalewka - 25 ml

Eukaliptus właściwy nalewka - 25 ml

Eukaliptus nalewka ma dezynfekujący pomaga przezwyciężyć łatwiej objawy przeziębienia. Korzystny wpływ na oskrzela, zwłaszcza podczas kaszlu, promuje normalne oddychanie. To pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów i mięśni ...

14 innych produktów w tej samej kategorii: